Deze winter staat er geen één cross-competitie op het programma, maar twee stuks. Met een beetje geluk kan ik net aan beide competities meedoen (het minimale aantal wedstrijden lopen).
Vorige week een start gemaakt met het Sallands Cross Circuit, vandaag stond de openingswedstrijd van het Crosscircuit van het Oosten op het programma. Beide competities maken vrijwel gebruik van hetzelfde gebied. Ook hier zat ik in de 40+ competitie, en weer koos ik voor de 5km. Om 3 uur stonden we aan de start. Iets minder deelnemers dan aan het Sallands Cross Circuit stonden klaar op de atletiekbaan van av Rijssen voor de Polybouw Aluminium crossloop. Mijn eerste keer op een atletiekbaan.
Er stonden weer aardig wat goede jeugdige atleten aan de start, de cross-wedstrijden lijken sterker bezet dan de gemiddelde wegwedstrijden.
Ik ging weer redelijk hard van start, maar moest toch een stuk of 15 (veelal jeugdige) atleten voor me laten. Het parcours bestond uit twee rondjes van 2,5km. Het parcours was volledig onverhard en licht glooiend. Halverwege hadden we weer een doorkomst op de atletiekbaan. Henk Borgmeijer, de beste speaker in de wijde omgeving, gooide wat informatie over mij door de luidsprekers. Tot mijn spijt hoorde ik de naam van de loper die achter mij liep. Het was dezelfde loper die me vorige week in de laatste honderden meters inhaalde en ook in de 40+ categorie zit. Om een lang verhaal kort te maken, ook dit keer kwam hij mij op 500 meter voor de finish voorbij stuiven, en ik had geen enkele kans om in te halen.
Ik keek de laatste honderden meters achterom, en gek genoeg voor een 5km, zag ik zo niemand achter me. Aangezien ik weer aardig kapot zat, kon ik heerlijk de laatste 100/200 meter het tempo iets laten zakken, en kwam nog tot een prima 18:49 op dit parcours.
Buiten het competitie-element zijn er ook per wedstrijd (natura) prijzen te winnen (per leeftijdscategorie), dus het was nog even afwachten hoeveelste ik was geeindigd in mijn categorie. Tot mijn grote opluchting werd ik tweede achter (dus) dezelfde man als vorige week. De derde man in onze categorie zat qua tijd aardig ver achter me, wat perspectief biedt voor de rest van de competitie. Vandaag dus weer eens het podium, en een prachtig grote krentewegge was mijn deel.
Met een goed gevoel naar huis.
Daar houdt het dit weekend niet mee op. Morgen heel vroeg opstaan voor een marathon in Belgie. Het motto voor morgen is: langzaam lopen!
Later meer foto’s
De start in 3 snelle foto’s
Starten in het kopgroepje: