April 29th, 2013 – Dorpsloop, Twello (5km)

Zo, de eerste wedstrijd in het pittoreske Twello zit erop! Sportieve mensen daar, hoor.
Sinds een maandje of twee train ik mee met de loopgroep in Twello. Op sommige dagen staan er wel 80 man klaar om een stukkie te gaan lopen onder bezielende leiding van Titus. Die zorgt er ook voor dat er jaarlijks 3 wedstrijden in Twello op het programma staan (en 4 x per jaar het rondje Bussloo). Gisteravond was het de beurt aan de dorpsloop, traditioneel op de avond voor konninginnedag.

Vlak na de start

Vlak na de start


Al (tientallen) jaren een sterk bezette wedstrijd, met genoeg toppers uit de regio. Deze keer stonden er ook nog wat oud Nedederlands Kampioenen aan de start. Er was de keuze tussen de 5 en de 10km. Aangezien ik nu nog in een serie van 5km-wedstrijden zit, was de keus niet moeilijk. Ook het feit dat er rondjes van 2 1/2 kilometer moest worden gelopen motiveert nog niet echt om de 10 te doen, 1 groot parcours spreekt iets meer aan dan 4 rondjes lopen.
De 5 kilometer dus. De vorm leek goed, er leek nog steeds een stijgende lijn in te zitten. De omstandigheden waren redelijk, 12 graden (perfect) maar er stond nog een redelijke wind.
In tegenstelling tot andere wedstrijden was de 1e kilometer niet sneller dan verwacht (3:43). Kan iets met de wind te maken hebben gehad. Zoals gewend, maar ook weer een tegenvaller was dat ik na anderhalve kilometer de rest van de wedstrijd weer helemaal alleen moest lopen.
Helemaal alleen. Dorpsloop Twello

Helemaal alleen. Dorpsloop Twello

Het voordeel van lopen in een groepje valt niet te onderschatten, maar vanavond ging dat nog even niet door. De 5 koplopers gingen iets te snel, en achter mij konden ze niet aanhaken. De tweede kilometer had ik een prima kilometertijd van 3:42. Het doel was om een iets sneller tempo te lopen dan 2 weken geleden bij de IJsselloop, ik mikte op een gemiddeld tempo van 3:45 per kilometer. So far, so good. na 2 1/2 kilometer passeerde ik de start/finish om de 2e ronde in te gaan.
Dorpsloop Twello

Doorlopen!

Ik voelde me nog redelijk. En je kon de klok er op gelijk zetten, de 3e kilometer ging weer in 3:42. Daarna kwam een lastig stuk tegen de wind in. In de eerste ronde kon ik daar nog een beetje profiteren van andere lopers om me heen, maar nu stond ik er alleen voor. Dat was direct terug te zien in de kilometertijd van 3:50. Ik zat nu op het gemiddelde (3:45) dat ik wilde lopen. De laatste kilometer er nog even uit persen. Door de bebouwde kom en geen last meer van de wind kon ik het oude tempo weer oppakken. En ook die laatste kilometer ging in een tempo van 3:42. Doordat de finish volgens mijn horloge 50 meter te snel kwam, passeerde ik de finish in een prima 18:29.
Eeeeennnn... Finish!!

Eeeeennnn… Finish!!

Helaas was de wedstrijd niet gecertificeerd, dus ik kan/mag hem niet tellen als een persoonlijk record, maar alles is aanwezig om over 2 weken te pieken bij de Rietplasloop in Emmen. Als ik heel blijf en de weersomstandigheden vallen niet erg tegen, dan moet er daar een goed pr uit komen.
Vandaag een prima 6e plek, goed gelopen Gertjan!

This entry was posted in 5KM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.